Wykład Marcina Chmielowskiego w Katowicach – 30.03.2016

Wykład Marcina Chmielowskiego w Katowicach – 30.03.2016

1184
24
PODZIEL SIĘ

Zapraszamy na wykład „Dlaczego libertarianie tyle się kłócą?” z Marcinem Chmielowskim, który odbędzie się 30 kwietnia 2016 roku o godzinie 18:30 w Katowicach (ul. Staromiejska 3/6).

Więcej na temat tego wydarzenia tutaj.

Dyskusje libertarian bądź też dyskusje z libertarianami zbyt często przeradzają się w poszukiwanie etatystycznych czarownic i próbę ich spalenia. Debata programowa jest niezwykle ważna dla każdego ruchu, który ma zadanie praktyczne, czyli stawia sobie jako cel realizację pewnej idei. Aktywiści, jeśli mają gdzieś iść, muszą jeszcze wiedzieć gdzie i skutecznie rozpoznawać drogowskazy, które widzą po drodze. Czasami jednak wspólne czytanie mapy w drodze do libertariańskiego ideo-polis rodzi wiele nieporozumień, a towarzysze wyprawy zaczynają się wykruszać. Marcin Chmielowski podczas swojego referatu pokaże skąd biorą się problemy w rozmawianiu o libertarianizmie, rozmawianiu z libertarianami i niektóre często powtarzające się nieporozumienia. Opowie też o tym, czy można temu przeciwdziałać i jak rozmawiać o libertarianizmie przede wszystkim z nielibertarianami, którzy być może chcieliby poprzeć wolnościową sprawę.

Marcin Chmielowski to absolwent politologii (Uniwersytet Jagielloński) i podyplomowych studiów z zakresu bankowości centralnej i polityki pieniężnej (Instytut Nauk Ekonomicznych PAN), doktorant nauk o polityce (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie), wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości i były prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber. Libertarianin. Wiedzę teoretyczną pogłębiał podczas wizyty w Mises Institute w Alabamie, a praktyki wolnościowego działania uczył się od Lithuanian Free Market Institute i Atlas Network. Autor książki „Agoryzm. Teoria i praktyka”, komentator, publicysta i gospodarz serialu edukacyjnego „Wolność pod ostrzałem„.

24 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ