Spostrzeżenia naszego Obserwatora z Parlamentu Europejskiego – 05.07.2017

Spostrzeżenia naszego Obserwatora z Parlamentu Europejskiego – 05.07.2017

630
0
PODZIEL SIĘ

CYFRYZACJA EUROPY

Dzisiejsza debata na sali plenarnej dotyczyła przede wszystkim szczytu G 20, który odbędzie się 7 – 8 lipca w Hamburgu. Pan Przewodniczący Timmermans dosyć szczegółowo wypowiedział się na temat przebiegu szczytu i jego „priorytetów”.  A są nimi,  jak zawsze – walka z globalnym ociepleniem, wolny rynek, walka z rajami podatkowymi, kryzys imigracyjny i – dodatkowo – cyfryzacja Europy (wszystkie kraje członkowskie i wszyscy ich obywatele powinni mieć dostęp do internetu). Powiedział wszystko to co mówią zawsze na ten temat w PE i znamy to na pamięć. Nie warto nawet komentować tego zbioru dobrze znanych frazesów. Debata poselska jak zawsze była gorąca. I widać sukces posłów – wolnościowców: część posłów, jak zwykle, przytakiwała Timmermansowi, druga część mówiła swoim głosem, zupełnie innym niż obowiązująca linia. Świetne, jak zawsze, wystąpienie Janice Atkinson z grupy ENF, w którym mówiła o tym, że wycofanie się Donalda Trumpa z porozumień klimatycznych świadczy o tym, że amerykański prezydent, który jest tradycyjnym, amerykańskim biznesmenem wie, że żadnego „ocieplenia”klimatu nie ma, a jest to jedynie porozumienie finansistów ponad głowami narodów. P. Atkinson otwarcie oskarżyła międzynarodowych bankierów o próby rujnowania finansów krajów europejskich wysokimi podatkami klimatycznymi. Wyraziła również nadzieję, że Panowie Putin i Trump będą działać razem i zaprzestaną próby sił. Oj, co się działo! Pani Atkinson została oskarżona o sympatię dla Putina. A to na europejskich salonach prawie jak klątwa. I natychmiast przypomniano, że Putin „zagrabił” część suwerennego kraju. Szanowni Posłowie są na bakier z historią, bo nie wiedzą, w jakich okolicznościach Krym  stał się na chwilę ukraiński!

Węgierska Pani Poseł zapytała Pana Przewodniczącego, czy UE ma jakiś pomysł na zatrzymanie imigrantów na Węgrzech. Przecież oni na Węgrzech zostać nie zamierzają i już następnego dnia po przyjeździe próbują się przedostać do krajów bogatszych. Pan Timmermans odpowiedział pytaniem na pytanie: co by się stało z obywatelami Węgier  gdyby w 1956 r. Francja, Włochy, Niemcy, Luksemburg zamknęły przed nimi swoje granice? Posłanka węgierska nie mogła po raz wtóry zabrać głosu, bo mogłaby również odpowiedzieć pytaniem: czy którykolwiek z Węgrów przygarniętych przez sąsiadów czekał na willę, samochód i zasiłek w dużej wysokości i leżał do góry brzuchem nic nie robiąc? Czy którykolwiek z Węgrów rozjeżdżał ciężarówką obywateli kraju, który go przygarnął? Czy może nosił ze sobą w plecaczku ładunki wybuchowe? Wystąpienie chamskie i chamska napaść na kogoś, kto broni swojego kraju przed niecywilizowaną dziczą.

Jeden z posłów odniósł się do kwestii „rajów podatkowych” – oczywiście należy z nimi zdecydowanie walczyć i uniemożliwiać ich powstanie. Należy również ujednolicić podatki , żeby zapobiec przenoszeniu przedsiębiorstw do krajów z niższymi podatkami – mówił poseł. Posłowie nie wiedzą, czy udają, że nie wiedzą, iż raje podatkowe to wyraz sprzeciwu związany z ograbianiem własnych obywateli zbyt wysokimi haraczami? No i gdzież osławiona wolność ?

Wystąpienie Pana Posła Lewandowskiego również nie zawiodło oczekiwań socjalistów wszelkiej maści. Pan Poseł odniósł się do wizyty Prezydenta Trumpa w Polsce określając zarówno samą wizytę jak i przygotowania do powitania amerykańskiego Prezydenta jako „wymuszone”i „sztuczne”.  Pan Poseł Lewandowski jak i wielu innych polskich posłów, gdzie może tam próbuje Polskę dyskredytować i krytykować. W tym zakresie na niego zawsze można liczyć.

Dlaczego posłowie zachowują się tak jakby nie mieli w domu internetu? Wystarczy przecież włączyć youtube a natychmiast wyskakuje masa filmików o tym jak zachowują się biedni, zmaltretowani wojnami w swoich krajach i uciekający przed tymiż wojnami imigranci. Filmy pokazują ich „wdzięczność”obywatelom gościnnych krajów.

Rzeczywiście – i konieczna i pilna jest cyfryzacja całej Europy, a także powszechny dostęp do internetu, żeby Posłowie zobaczyli jak naprawdę wygląda życie w Europie pod ich rządami.

OBSERWATOR

Strasburg, 05.07.2017

BRAK KOMENTARZY