Leszek Samborski o Akcji Polonii Amerykańskiej na Capitol Hill

Leszek Samborski o Akcji Polonii Amerykańskiej na Capitol Hill

843
0
PODZIEL SIĘ

Od rozpoczęcia tzw. przemian ustrojowych w 1989 roku w każdy dostępny mi sposób próbowałem wraz z moim środowiskiem politycznym doprowadzić do przyjęcia regulacji prawnych umożliwiających zwrot czy też rekompensate za mienie utracone w wyniku II wojny światowej i później zagrabione Polakom przez komunistyczne rządy PRL.
Jako poseł IV kadencji wraz z grupą kolegów z różnych ugrupowań doprowadziliśmy do przyjęcia tzw. ustawy o częściowej rekompensacie za mienie zaburzańskie. Niestety ustawy reprywatyzacyjnej nie udało się wówczas przeprowadzić. Przestrzegaliśmy, że ta sprawa wróci i Rzeczpospolita czyli wszyscy Polacy mogą być narażeni na znacznie większe koszty niż gdyby taka ustawa istniała. Efekty kilkudzisięcioletnich zaniedbań, a może celowych działań widzimy dzisiaj. Sprawę za nas usiłują załatwić obce mocarstwa.
Senat i Kongres USA przyjmują i pracują nad przyjęciem ustaw umożliwiających władzom USA pomaganie organizacjom żydowskim w USA przeciwko Polsce w uzyskaniu przez te instytucje mienia obywateli polskich żydowskiego pochodzenia, którzy umarli bez pozostawienia spadkobierców.
To jest tak jakby polski sejm przyjął ustawę popierajacą żądania organizacji polonijnych w Ameryce aby państwo amerykańskie zwróciło im mienie pozostawione przez obywateli amerykanskich polskiego pochodzenia zmarłych bez pozostawienia spadkobierców, które zostało przejęte przez Amerykę.
( Nawiasem pisząc np. majątek pozostawiony przez Tadeusza Kościuszke do dziś dnia nie został rozdysponowany przez władze USA zgodnie z testamentem tego polskiego bohatera amerykańskiej wojny wyzwoleńczej! )
Ani władze Rzeczypospolitej ani Polonia amerykańska nigdy nie miała jednak roszczeń o przekazanie jej mienia zmarłych amerykanskich Polaków.
Niestety ani polski senat i sejm ani prezydent RP nie wystąpili z głośnym sprzeciwem wobec przyjęcia przez Amerykę ustaw S.447 (Senat) i H.R.1226 (Izba Reprezentantów) natomiast prowadzone są jakieś dziwne konsultacje polskiej ustawy o IPN z władzami Izraela. I dzieje się to w sytuacji gdy każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że nie o IPN tutaj chodzi tylko po prostu o wydrenowanie z Polski dziesiątek jak nie setek miliardów dolarów.
W tej sytuacji jako Polak szarak składam wyrazy uznania dla pana Edward Wojciech Jeśman i wszystkich nieznanych mi z imienia i nazwiska osób oraz organizacji polonijnych, które
12 marca br., „odwiedziły w celach edukacyjno-lobbistycznych biura ponad 300 kongresmenów na Capitol Hill w Waszyngtonie. W czasie trwania akcji, znanej pod nazwą Polish American Capitol Hill Outreach, uczestnicy przeprowadzili setki rozmów usiłując zwrócić uwagę kongresmenów zarówno na bezpośrednie cele ustaw S.447 (Senat) i H.R.1226 (Izba Reprezentantów), jak i na ewentualne długoterminowe konsekwencje ich uchwalenia, nie tylko w Polsce, ale także i w Stanach Zjednoczonych.”
Panie i Panowie dziekuję Wam !
Do moich czytelników zwracam się natomiast z prośbą o udostępnianie tego posta aby Polacy mogli się dowiedzieć, co się dzieje wokół ich kieszeni. Polskie media krajowe milczą bowiem o całej sprawie w sposób, co najmniej zadziwiający.
Leszek Samborski

Komunikat prasowy: Akcja Polonii Amerykańskiej na Capitol Hill

BRAK KOMENTARZY