Próba zniszczenia partii Marine Le Pen we Francji

Próba zniszczenia partii Marine Le Pen we Francji

3657
0
PODZIEL SIĘ

Kongres Nowej Prawicy solidaryzuje się z francuskim Zjednoczeniem Narodowym i stanowczo potępia działania tamtejszej lewicy, mające na celu wyeliminowanie pierwszej siły opozycyjnej, jaką jest partia, której przewodniczy Marine Le Pen.

Zgodnie z francuskim prawem dotyczącym finansów politycznych, partie polityczne uprawnione są do otrzymywania subwencji w celu prowadzenia swoich regularnych działań politycznych. Kwota subwencji jest oparta na liczbie głosów, jaką partia uzyskała podczas wyborów parlamentarnych. Dzięki temu Zjednoczenie Narodowe jest upoważnione do otrzymywania rocznie 4,5 miliona euro od francuskiego rządu podczas trwającej kadencji.

Dwóch francuskich sędziów prowadzących dochodzenie w sprawie wniesionej przez Unię Europejską przeciwko Frontowi Narodowemu (obecnie Zjednoczenie Narodowe), znanej jako „parliamentary assistant affair” (afera asystentów parlamentarnych), przejęło publiczne fundusze konieczne do funkcjonowania partii. W ten sposób zanim został wydany jakikolwiek wyrok sądowy Zjednoczenie Narodowe zostało skazane.

Decyzja o zablokowaniu publicznego finansowania Zjednoczenia Narodowego oznacza, że partia stanie się niewypłacalna już w lipcu tego roku.

Motywy postępowania francuskiego wymiaru sprawiedliwości są wybitnie polityczne, czego jaskrawym dowodem jest niewspółmierność zastosowanych represji do wymiaru domniemanych nadużyć Frontu Narodowego. Dowodzi to wprost zamiaru wyeliminowania partii z życia politycznego i uniemożliwienie udziału w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego, co godzi w podstawowe prawa obywateli do zrzeszania się i wolności przekonań, na co tak chętnie powołuje się Unia Europejska w innych przypadkach.

Jako Nowa Prawica jesteśmy przeciwnikami finansowania partii politycznych z pieniędzy podatników, jednak ta zasada musi być stosowana jednakowo do wszystkich uczestników życia politycznego. Albo dostają wszyscy albo nikt. To, co zrobiono we Francji ze Zjednoczeniem Narodowym próbując wyeliminować opozycyjną partię poprzez konfiskatę aktywów finansowych, jest niegodziwością. Partia Marine Le Pen została wybrana w wyborach powszechnych przez znaczną część obywateli Francji i tym samym posiada pełne prawo do reprezentowania swoich wyborców. Działania państwa francuskiego świadczą o pogardzie w stosunku do obywateli, którzy nie zgadzają się z linią polityczną rządu.

Nie zgadzamy się na eliminowanie w ten sposób, żadnego środowiska politycznego, nawet gdyby idee tego środowiska były sprzeczne z tymi, które sami głosimy. Stanowczo sprzeciwiamy się postępowaniu państwa francuskiego, wobec jedynego głosu eurosceptycznego i antyimigracyjnego we Francji, jakim jest Zjednoczenie Narodowe i będziemy wspierać tę partię w walce o sprawiedliwość.

Zwracamy się także do naszych Rodaków, sympatyków Kongresu Nowej Prawicy żyjących we Francji i całej UE, ale także do wszystkich uczciwych ludzi bez względu na sympatie polityczne – występujcie do swoich posłów o wsparcie w tej bezprecedensowej sprawie dla Zjednoczenia Narodowego. Bo dzisiaj dotyczy to tej Partii, lecz jutro może dotknąć każdego. Francja zna już ze swojej historii tragiczne wydarzenia, gdy rewolucja zabijała swoje dzieci.

BRAK KOMENTARZY