Oświadczenie w sprawie Marszu Niepodległości

Oświadczenie w sprawie Marszu Niepodległości

2454
0
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj kończąca swą kadencję prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz, powołując się na rezolucję Parlamentu Europejskiego z października br. w sprawie wzrostu liczby neofaszystowskich aktów przemocy wzywającą państwa członkowskie do podjęcia kroków przeciwko mowie nienawiści i przemocy, ogłosiła, że zakazała przeprowadzenia Marszu Niepodległości organizowanego od kilku lat przez środowiska narodowe.

Ten Marsz jest potrzebny tysiącom Polaków. Jego zakazanie w ostatniej chwili to nie rzucenie rękawicy Narodowcom, ale jedynie prowokacja i wyzwanie dla PiS. 
Niezależnie od podjętych decyzji PiS będzie skazane na odpowiedzialność za wszystkie prowokacje – łącznie z przyjazdem banderowców z Ukrainy, o czym donoszą media.
Organizatorzy Marszu odwołują się do sądu od decyzji. 
Jednocześnie Prezydent i Premier RP ogłosili, że w dniu 11 listopada organizują państwowy marsz niepodległości w czasie i po trasie dotychczasowego.
PiS, jak zwykle udając, że sprawa go nie dotyczy, próbuje przejąć Marsz organizowany przez Narodowców, ale bez ich udziału.

Zdaniem Kongresu Nowej Prawicy może to doprowadzić do zamieszek podczas marszu, które oby nie skończyły się tragicznie. 
W tej sytuacji, z szacunku dla Rzeczypospolitej Polskiej i dla poprawy bezpieczeństwa uczestników Marszu, wzywamy władze RP na czele z Prezydentem do przyjęcia – w uzgodnieniu z organizatorami – honorowego patronatu nad Marszem Niepodległości w przypadku przywrócenia zgody przez Sąd.
Zorganizowanie takiego państwowego marszu powinno nastąpić dopiero po ew. podtrzymaniu zakazu przez Sąd. Wtedy zamiast podejrzeń o „próbę przejęcia marszu” PiS zyskałby sympatię jego zwolenników.

W imieniu Kongresu Nowej Prawicy
Stanisław Żółtek – Prezes Kongresu Nowej Prawicy

BRAK KOMENTARZY