Oświadczenie Radomskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy w sprawie utrzymywania przez podatników Powiatowego...

Oświadczenie Radomskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy w sprawie utrzymywania przez podatników Powiatowego Urzędu Pracy

958
30
PODZIEL SIĘ

Zarząd Oddziału Radomskiego Kongresu Nowej Prawicy wyraża zaniepokojenie z powodu rosnącego marnotrawstwa publicznych pieniędzy w Radomiu upublicznionych poprzez urzędową prywatyzację. Rozbudowa sektora budżetowego, kosztem sektora prywatnego doprowadzi w końcu do unicestwienia sektora prywatnego. Dochody pochodzą wyłącznie z sektora prywatnego, który jest już obdzierany ze skóry, a nie optymalnie strzyżony.

Przekazanie przez miasto 7 milionów złotych radomskich podatników na podtrzymywanie fikcji modelu walki z bezrobociem w postaci Powiatowego Urzędu Pracy – nie jest dobrym pomysłem wymuszonym przez ustawę. Skoro już ustawa jest, należy minimalizować poziom marnotrawstwa przekazując jak najmniej pieniędzy dla pozorujących walkę z bezrobociem – urzędników. Oni zabierają pieniądze na swoje wynagrodzenia, z czego nic nie wynika – oprócz topienia upaństwowionych finansów w błocie pobożnych życzeń. Jeśli nawet część pieniędzy przekazywane jest „bezrobotnym”, którzy gdzieś pracują – to rozdawanie pieniędzy „za darmo” jest i tak niemoralne. Prawda pozostaje prawdą, nawet jak nikt jej nie uznaje. Darmowe pieniądze demoralizują.

Kongres Nowej Prawicy postuluje całkowitą likwidację tzw. Powiatowego Urzędy Pracy, jako biurokratycznego bytu marnotrawnego o wysokich kosztach utrzymania, który nie dość, że odbiera innym owoce ich pracy to demoralizuje tych, którzy przychodzą do urzędu szukać pracy. Efektywna praca jest w firmach, sklepach, przedsięwzięciach rynkowych, a nie w biurokratycznej atrapie stwarzającej wrażenie, że tam jest praca. Na rynku pracy powinny istnieć prywatne biura pośrednictwa pracy, które w systemie wolnorynkowym zajmą się efektywnie poszukiwaniem ludziom pracy. Biurokracja jedynie przejada owoce ludzkiej pracy.

30 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ