Oświadczenie Radomskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy w sprawie „tunelu świetlnego”

Oświadczenie Radomskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy w sprawie „tunelu świetlnego”

643
0
PODZIEL SIĘ

Zarząd Radomskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy wyraża zaniepokojenie rozrzutnością finansową jaka jest udziałem laickich władz miasta Platformy Obywatelskiej, które nie oglądając się na miliardowy dług Radomia fundują mieszkańcom za ich pieniądze (400 000 złotych!) cepelię w postaci tunelu świetlnego składającego się z 50 000 diod iluminacyjnych, a umieszczonego  przy ulicy Żeromskiego.

Władze miasta tę cepelię świetlną nazywają „dekoracją  Bożonarodzeniową”, w której nie ma śladu tradycji narodzin Chrystusa. Jest to ośmieszanie tradycji chrześcijańskiej przez lewicę laicką rządzącą miastem, która nawet nie zna zasad Świąt Bożonarodzeniowych. Pan prezydent Radomia  Radosław Witkowski powiedział w czasie swojego wystąpienia, że „Czas  zacząć okres Bożonarodzeniowy” (???). Pan prezydent nie wie, że czas Bożonarodzeniowy zaczyna się od Adwentu. Adwent rozpoczął się już dwie niedziele temu. Ostatnia niedziela to była druga niedziela Adwentu, oczekiwania na przyjście Chrystusa aż do Wigilii – do 24 grudnia. Wigilię w tym roku- jak o co roku – mamy również 24 grudnia, dla informacji władz Radomia.

Adwent to czas wyciszenia i unikania hucznych zabaw, w tym bachanalii, które za pieniądze mieszkańców Radomia zafundował im prezydent miasta. Adwent to pokuta i asceza, spokój i cisza. Czas pokuty – czas pojednania. Ostatki już były, ale nie było wieńca adwentowego składającego się z czterech świec: pokoju, wiary, miłości i nadziei. A było „błyszcząco, głośno i wesoło”.

Indolencja połączona z nienawiścią  do chrześcijan i do ich tradycji.

Za zgodność:

Waldemar Jan Rajca

Prezes O/Radomskiego KNP

BRAK KOMENTARZY