Oświadczenie Radomskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy w sprawie trwonienia pieniędzy radomskich podatników...

Oświadczenie Radomskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy w sprawie trwonienia pieniędzy radomskich podatników w ramach tzw. budżetu obywatelskiego

601
0
PODZIEL SIĘ

Zarząd Oddziału Radomskiego Kongresu Nowej Prawicy wyraża zaniepokojenie trwonieniem pieniędzy radomskich podatników w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Miasto tonie w długach (1000 mln złotych!), a władze miasta jakby tego nie zauważały i wydają kolejne setki tysięcy złotych na rzeczy niekoniecznie potrzebne miastu. Czy wobec – być może – bankructwa miasta wskazane jest wydawanie pieniędzy podatników radomskich na: mobilne muzeum rowerów zabytkowych, laboratorium kosmosu, kulturalne spotkania nad Potokiem,””Rakowi nie wspak”, „Truchtem po zdrowie”, Radomskie Rowery Transportowe, siłowni gminnej, Klubu Inicjatyw Międzypokoleniowych, warsztatów literackich wielu innych rzeczy finansowanych na kredyt. Wygląda na to, że są chętni do mistyfikowania swojego życia na koszt gminy poprzez kreowanie wydatków.

Jeśli już budżet obywatelski istnieje i nie da się go zlikwidować, to pieniądze powinny być przeznaczone na spłatę rosnących długów, a jeśli nie – to na coś co w danym momencie jest potrzebne mieszkańcom Radomia wobec zaostrzającej się sytuacji geopolitycznej. Proponujemy budowę lub adaptację na ten cel – strzelnicy miejskiej, żeby młodzież mogła nauczyć się posługiwania bronią.

Za zgodność:

Waldemar Jan Rajca

Prezes O/Radomskiego KNP

BRAK KOMENTARZY