Oświadczenie Radomskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy w sprawie systematycznego zadłużania mieszkańców Radomia

Oświadczenie Radomskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy w sprawie systematycznego zadłużania mieszkańców Radomia

1058
27
PODZIEL SIĘ

Zarząd Oddziału Radomskiego Kongresu Nowej Prawicy wyraża zaniepokojenie z powodu systematycznego zadłużania mieszkańców Radomia przez obecne władze, które reprezentują Platformę Obywatelską i postępują podobnie jak ich poprzednicy z Prawa i Sprawiedliwości. Odnosimy wrażenie jakby rządzący na siłę wydawali pieniądze, których nie mają. Miasto ma obecnie około 600 milionów długu, a szykuje się kolejny pomnik socjalizmu w postaci – Radomskiego Centrum Sportu. Pomnik ten ma kosztować około 110 milionów złotych, z czego dopłaci do tego pomnika 46 milionów złotych, podatnik ogólnopolski – resztę zapłaci podatnik radomski, a potem będzie jeszcze ten ponik socjalizmu – utrzymywał. Kredyt jest wzięty pod spółkę gminną MOSiR, która też nie może wygrzebać się z długów. Żyje na ciągłych dopłatach z budżetu miasta.

Nieświadomi podatnicy dopłacają do socjalizmu gminnego – nawet o tym nie wiedząc i nie korzystając z zabawy jaka odbywa się ich kosztem. Władza zajmuje się igrzyskami, próbując przykryć mizerię sytuacji związanej z bezrobociem w Radomiu, gdzie młodzi ludzie szukają pracy poza miastem, a nie we własnym mieście w którym się wychowali i w którym mieszkają. Zamiast obniżyć wszelkie koszty i podatki władza generuje wydatki zadłużając miasto i jego mieszkańców. Tylko patrzeć jak dług miasta osiągnie 1 miliard złotych.

Do tego dochodzi sytuacja socjalnego Portu Lotniczego Radom, który pochłonął już 120 a może więcej milionów złotych – i ma pochłonąć do roku 2025 jeszcze 300 milionów. Jego los stanie się jeszcze bardziej skomplikowany, bo Chińczycy zamierzają wybudować lotnisko za Mszczonowem, które ma obsługiwać kilka milionów pasażerów rocznie. I ma być to lotnisko dochodowe, które nie tylko zagrozi Portowi Lotniczemu w Radomiu, ale także lotnisku warszawskiemu na Okęciu. A władze Radomia – jakby nie zdając sobie sprawy z tego wszystkiego – promują tzw. budżet obywatelski na poziomie 4,8 miliona złotych z budżetu miasta, oferując w zamian „mobilne muzeum rowerów’, czy wioskę indiańską. Okazuje się, że zabawa się nie kończy- nawet jak nie ma pieniędzy. Pieniądze zawsze można pożyczyć – zapłacą często nieświadomi podatnicy.

Waldemar Jan Rajca
Prezes O/Radomskiego Kongresu Nowej Prawicy

27 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ