Oświadczenie Radomskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy w sprawie zadłużania miasta

Oświadczenie Radomskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy w sprawie zadłużania miasta

665
0
PODZIEL SIĘ

Zarząd Oddziału Radomskiego Kongresu Nowej Prawicy wyraża głębokie zaniepokojenie nabrzmiewającą sytuacją finansową miasta. Ponad głowami mieszkańców obecna władza Platformy Obywatelskiej – tak jak poprzednia Prawa i Sprawiedliwości – nie patrzy na konsekwencje przyszłości – zadłuża mieszkańców, ich dzieci i wnuki- fundując im przyszłość w postaci długów na starość. Bo czym jest pomysł budowy komunizmu w mieście w postaci komunalnego lotniska na kroplówce gminnej i tonącego w długach, budowa komunalnego Centrum Sportu – jako przyszłej przechowalni dla biurokracji gminnej, wypuszczanie akcji pod budowę komunalnego Stadionu pod zastaw majątku gminy Radom na 90 milionów złotych, czy pożyczanie 19 milinów złotych, żeby skomunalizować Starówkę przy pomocy niepotrzebnej i kosztownej spółki Rewitalizacja, która powinna być jak najszybciej zlikwidowana.

Komunizm jest ustrojem złym – i nigdzie na świecie się nie sprawdził – dlaczego więc miałby się sprawdzić w Radomiu? Myślenie komunalne, gdzie własność ma być wspólna – a tak naprawdę zarządzana przez biurokrację, która nie ma pojęcie o szanowaniu własności w poczuciu moralności – jest uliczką donikąd. Marnowanie gór pieniędzy bez żadnej odpowiedzialności musi wyprowadzić nas na manowce ekonomiczne. Dług miasta pozostawiony przez poprzednią władzę – to prawie 600 milionów złotych. Nowa władza Platformy Obywatelskiej robi te same błędy – zadłuża miasto w sposób nieprawdopodobny. Jak tak dalej pójdzie to na koniec kadencji obecnej rady i prezydenta dług miasta sięgnie miliarda złotych. Czy długi pozostawione przez władzę mieszkańcom mają być jedynym pokłosiem rządów obecnej ekipy? A jak dojdzie budowa ogrodu botaniczno – zoologicznego. Rozdymanie wydatków , trwonienie pieniędzy na każdym kroku,organizowanie rozrywki mieszkańcom za ich pieniądze- to nie jest właściwy kierunek.

Apelujemy do radnych i prezydenta o opamiętanie się – póki jest jeszcze czas. Czas sięgnąć po zdrowy rozsądek zanim nie będzie naprawdę za późno. Pożyczanie pieniędzy jest złem samym w sobie – ale pożyczanie pieniędzy w czyimiś imieniu, w imieniu mieszkańców Radomia – jest złem po wielokroć. Nie dość, że niemoralne – to zgubne. Wielu mieszkańców miasta nie zdaje sobie nawet sprawy jaki los władze miasta mu fundują. Niedawno mieszkańcy Radomia zapłacili 12 milionów samych odsetek od zaciągniętych przez lekkomyślność – długów. Władza jest lekkomyślna – bo to nie są jej pieniądze.

Odpowiedzialność finansowa za te wszystkie pomysły – pomniki komunistycznej pychy – spadną na wszystkich mieszkańców Radomia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ