Oświadczenie Oddziału Radomskiego Kongresu Nowej Prawicy w sprawie postępowania władz miasta wobec...

Oświadczenie Oddziału Radomskiego Kongresu Nowej Prawicy w sprawie postępowania władz miasta wobec kupców

3556
175
PODZIEL SIĘ

Zarząd Oddziału Radomskiego Kongresu Nowej Prawicy wyraża zaniepokojenie postępowaniem władz Radomia wobec kupców, którzy samodzielnie – bez pomocy gminy – próbują zarobić na życie swoje i swoich rodzin. Zlikwidować „nielegalne” targowisko przy ulicy Nowogrodzkiej jest łatwo, a co z miejscami pracy, których w Radomiu brakuje?

Przy dobrej woli władz można było zalegalizować targowisko na prywatnym terenie, a nie podnosić koszty sprzedaży do niebotycznych rozmiarów, tak żeby targowisko zlikwidować. W Katowicach – dzięki kolegom z KNP – władze w ogóle zrezygnowały z poboru opłaty targowej, po to tylko, żeby jak najwięcej mieszkańców mogło prowadzić sprzedaż i utrzymywać się z tego rodzaju pracy.

Zakup dwóch toy-toyów na targowisko – to chyba nie jest żaden problem dla władz miasta, wobec mionowych wydatków ponoszonych na utrzymanie Portu Lotniczego Radom, czy budowy hali rozrywki, przy ulicy Struga. W poważnej rozmowie z właścicielem terenu można było ustalić warunki prowadzenia targowiska, a przy okazji spowodować, żeby na każdym radomskim osiedlu powstawały targowiska dla biednych kupców, którzy chcieliby samodzielnie – bez udziału gminy – świadczyć usługi okolicznym mieszkańcom. Nie wyciągać ręki do gminy i nie być dla niej ciężarem.

Waldemar Jan Rajca
Prezes Oddziału Radomskiego Kongresu Nowej Prawicy

175 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ