Michał Marusik i Jacek Wilk odpowiadają na pytania – Pal-PIT-acja w Warszawie

Michał Marusik i Jacek Wilk odpowiadają na pytania – Pal-PIT-acja w Warszawie

1015
13
PODZIEL SIĘ

Likwidacja PIT spowoduje mniej pracy dla urzędników. Jak to wpłynie na zatrudnienie tych osób?

„Bardzo dobrze wpłynie na zatrudnienie, bo wreszcie ci ludzie znajdą pracę w produkcji i usługach, w dostarczaniu dóbr na rynek. (…) Ci ludzie ciężko pracują od rana do wieczora, tylko, że to jest robota nikomu nie potrzebna, oni ani jednej szpilki na rynek nie dostarczają. Powinni robić coś pożytecznego, aby nasz dobrobyt wzrósł. Dobrobyt nie wzrasta z nadzoru nad pracownikami, dobrobyt wzrasta z tego ilu ludzi efektywnie tworzy dobra rynkowe.” – tak opowiadał Michał Marusik, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Prezes KNP.

Czy możemy spodziewać się sprzeciwu adwokatów, prawników, doradców podatkowych wobec likwidacji podatku PIT, którego istnienie i zawiłość przynosi wieli osobom zarobek w ramach doradztwa podatkowego?

„Prawdopodobnie ci, którzy wyspecjalizowali się już w doradzaniu podatkowym będą argumentować, że to się nie da, to jest nie możliwe. Trudno. Są pewne anachronizmy, które trzeba likwidować. Myślę, że nie będą mieli problemów, aby przebranżowić i wyspecjalizować się w doradzaniu w innej sferze podatku i będą sobie świetnie radzić.” – tak oceniał sytuację ekspertów prawa Jacek Wilk.

Prezes KNP i Wiceprezes KNP odpowiadali na pytania redaktorowi gazety „Myśl Konserwatywna” podczas corocznej akcji „Pal-PIT-acja„. Michał Marusik i Jacek Wilk wraz z grupą działaczy KNP spotkali się 29.04.2016 roku pod jednym urzędów skarbowych w Warszawie, aby wyrazić swoją dezaprobatę dla złodziejskiego podatku dochodowego.

13 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ