Michał Marusik i Jacek Wilk o sytuacji przy galerii sejmowej

Michał Marusik i Jacek Wilk o sytuacji przy galerii sejmowej

690
0
PODZIEL SIĘ

Podczas wizyty w Sejmie Europoseł Michał Marusik odniósł się do sytuacji, którą zastał przy galerii sejmowej.

„To co jest robione to wielki show aby zagłuszyć decyzje w polskiej polityce takie jak uzbrajanie frontu rosyjsko-amerykańskiego na terenie Polski. Ameryka wprowadza ogromne siły , które mogą nam zafundować Syrię a media i politycy o tym milczą” – krytykuje Michał Marusik

Dzień 11 stycznia 2016 roku w Parlamencie został zdominowany decyzją Marszałka Kuchcińskiego o włączeniu do obrad galerii sejmowej, czyli miejsca z którego media mogą relacjonować posiedzenia Sejmu. Miejsce to było zamknięte od czasu strajku Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w okupowanej przez nich sali plenarnej.

„Ten cały spektakl to żenujący ryszntok polityczny. Komendatura chce rządzić i o komendaturę toczy się ogromną walkę, tylko cóż nam z tego skoro wciąż będziemy obozowiczami płacącymi potężny haracz na jego utrzymanie” – dodaje Europoseł.

Poseł Jacek Wilk, wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy, oczekując na rozpoczęcie obrad Sejmu zabrał głos w sprawie burzy politycznej spowodowanej decyzjami Marszałka Sejmu „No jak widać ten rokosz szczerbaty przerodził się w tak zwaną kawiorową rewolucję,  w której było dużo niespodziewanych zwrotów akcji. Najczęściej dostarczał nam je przewodniczący Ryszard Petru zmieniając często zdanie. Ma opinie na daną sytuację, tylko nie wie jaką” – mówił.

„Mam ten komfort, że od początku przewidywałem taki scenariusz. Obie strony konfliktu są zainteresowane tym, by trwał długo. Z jednej strony Prawo i Sprawiedliwość chce pokazać opozycję jako histeryczną, która psuje Państwo, narusza procedury, natomiast opozycja ze strony PO, Nowoczesnej chce z kolei atakować PiS za naruszenie regulaminu Sejmu, wykluczenie posła Szczerby z ostatnich obrad. Dziś słyszeliśmy, że Ryszard Petru wraz ze swoim klubem nie będzie okupować mównicy tylko własne miejsca. To może być dosyć zabawne. Nie ulega wątpliwości to, że ten cyrk będzie trwać aby przykryć tematy ważne” – twierdzi.

„Platforma musi wykonać jakiś gwałtowny ruch, żeby nie zatonąć” – dodaje poseł Wilk

BRAK KOMENTARZY