Medialne echa konferencji w Gdańsku – Artur Dziambor i Jacek Wilk (KNP)

Medialne echa konferencji w Gdańsku – Artur Dziambor i Jacek Wilk (KNP)

915
0
PODZIEL SIĘ

Kongres Nowej Prawicy zorganizował w czwartek, 29.09.2016 r. w Gdańsku konferencję pt. „Co ukrywa PiS przy okazji debaty o aborcji?”. Członkowie przekonywali, że Prawo i Sprawiedliwość sprytnie wykorzystuje burzę medialną wokół tematu aborcji, by przeprowadzać w tym czasie fundamentalne zmiany dotyczące ograniczenia wolności czy opodatkowania obywateli.

– Podczas gdy omawiany jest wyjątkowo ważny temat, związany z dostępem do aborcji w naszym kraju, jest cały szereg rzeczy, którymi po cichu zajmuje się rząd. Jedne z najważniejszych to: umowa CETA, umowy międzynarodowe, które bardzo wpłyną na nasz rynek pracy i rynek towarowy – przekonywał prezes oddziału gdyńskiego KNP, Artur Dziambor.

Mówił także:
– Rozumiemy, że działalność rządu musi opierać się zarówno na marketingu, jak i na realnych działaniach. Chcemy jednak zauważyć, że podczas gdy omawiany jest wyjątkowo ważny temat związany z dostępem do aborcji w Polsce, wprowadza się cały szereg rożnych potencjalnie groźnych rozwiązań. A na ten temat nie ma dyskusji, bo w kraju toczy się teraz budząca skrajne emocje debata na temat aborcji.

Jacek Wilk, Wiceprezes KNP sprawę przedstawił następująco:

– Jeśli mówimy, że aborcja i in vitro to tematy zastępcze, to nie chcemy powiedzieć, że są to tematy błahe, mało ważne. To tematy o fundamentalnym znaczeniu, ale nieprzypadkowy jest wybór momentu, w którym do tej debaty dochodzi. Nagle ucichły wszystkie rozmowy o Misiewiczach, o programach rządowych, o podatku CETA – przekonywał Wilk. – Aborcja to idealny temat, by przykrywać to, co się dzieje. A dzieje się źle. Pochód Misiewiczów przez Polskę trwa. Niebezpieczne jest też to, że jeżeli Mateusz Morawiecki obejmie Ministerstwo Finansów, to będzie robił wszystko, by realizować własny program. Nie będzie już tego hamulcowego, osobnego księgowego, w postaci ministra finansów. Minister Morawiecki prawdopodobniej będzie zadłużał nas jeszcze bardziej.

Członkowie KNP zaprezentowali też plakat, na którym w punktach wyszczególnili zmiany wprowadzane przez PiS. Ich zdaniem każda z nich powinna być szerzej dyskutowana. Działacze podkreślali przy tym, że jeśli chodzi o kwestię ustawy aborcyjnej, to zawsze stali i stoją na stanowisku ochrony życia poczętego.

Więcej można przeczytać tu:
http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/politycy-opozycji-w-gdansku-przy-okazji-debaty-o-aborcji-pis-ukrywa-wiele-groznych/qb3yp0
http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdansk/a/knp-dyskusja-o-aborcji-to-przykrywka-dla-rzadu,10684302/

BRAK KOMENTARZY