Leszek Samborski o sytuacji gospodarczej w Polsce i nie tylko

Leszek Samborski o sytuacji gospodarczej w Polsce i nie tylko

767
0
PODZIEL SIĘ

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Pani premier Beata Szydło z dumą powiedziała, że zanotowany 4% wzrost gospodarczy w ciągu ostatniego kwartału został m.in. spowodowany wzrostem konsumpcji Polaków. A wzrosła ona bo Polacy dostali od rządu po pincet złotych na drugie i kolejne dziecko.

Skoro tak to oczywiście od razu nasuwa się pytanie dlaczego rząd jest tak mało dobry dla nas?! Przecież skoro pincet tak się sprawdza to rząd powinien dać każdemu Polakowi po pięć tysięcy miesięcznie. Wtedy by dopiero wzrosła konsumpcja i wskaźniki by poszybowały w górę.

A jak by wzrosły sondaże PiS!

„Gupia” Platforma obiecała bowiem Polakom, że jak tylko odzyska władzę to da na każde dziecko po pincet. A tu proszę PiS mógłby dać po 5000 zł każdemu?!

A dlaczego tak PiS nie robi? Bo się nie da. Pięćset + czyli 700 – udało się Polakom ukraść i wielu z nich nawet tego nie zauważyło, a 5000 zł to było by natychmiast widoczne.

Więc kradną mniejszymi łyżeczkami. Ale jak każdą kradzież w końcu i tą wszyscy zauważą jak trzeba będzie za nią płacić w podwyższonych rachunkach. I zauważą to, te dzisiaj „obdarowywane” dzieci i ich dzieci jak będą musiały ciężko harować na spłatę dziś zaciągniętych kredytów rządowych u międzynarodowych lichwiarzy.

Bo oni nie podarują tym niewinnym dzieciom ani złotówki.

Tak, jak dobry rząd nie podaruje głupiemu 20-latkowi z Głogowa, który dla sprawdzenia nowej drukarki wydrukował na niej 100 złotowy banknot i grozi mu za to 25 lat więzienia.

Dlaczego tak wysoka kara? Więcej niż dzisiaj dostaje morderca?

Bo chciał oszukać dobry rząd i wydrukować stówkę.

A rząd tego nie lubi. Bo to tylko on może sobie drukować pincetki żeby żyło nam się lepiej.

Dlatego przypomnę to co mówilismy jeszcze w starej, dobrej Unii Polityki Realnej: „Obywatelu nie kradnij, rząd nie znosi konkurencji!!!”.

Leszek Samborski

BRAK KOMENTARZY