Kongres Nowej Prawicy na konferencji w Sejmie – ustawa o wycince drzew...

Kongres Nowej Prawicy na konferencji w Sejmie – ustawa o wycince drzew na terenie prywatnym

3616
46
PODZIEL SIĘ

18.05.2016 roku w sejmowej konferencji wzięli udział: Jacek Wilk, Poseł na Sejm RP, Wiceprezes KNP, Paweł Walo, Rzecznik Prasowy KNP oraz Marcin Bedka, Radny Miasta Szczecinek, członek KNP.

Konferencja prasowa dotyczyła projektu ustawy znoszącego kary dla osób fizycznych za wycinkę drzew na terenie prywatnym.

Autor projektu, Poseł Jacek Wilk skrytykował rygorystyczne podejście urzędów do kwestii wycinania drzew na terenie prywatnym i zaproponował swobodę decyzji właściciela terenu, który sam zdecyduje o ewentualnej wycince drzewa na potrzeby pobudowania chociażby domu mieszkalnego.

Paweł Walo przytoczył anegdotę opowiadaną przez Wojciecha Cejrowskiego, który to zapytał o możliwość wycinki drzewa na terenie prywatnym swojego sąsiada w Stanach Zjednoczonych. Amerykanin był zdziwiony, że ktokolwiek pyta się go o zgodę na to co może robić na swojej działce, a czego nie może.

Marcin Bedka opisał w jaki sposób przepisy obecnie obowiązującego prawa omijane są przez samych urzędników i urzędy, które w miejsce zadrzewionych placów miejskich czy rynków kładą kilometry kwadratowe kostki brukowej.

Polecamy.

46 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ