KNP Rzeszów zbiera podpisy pod referendum dot. imigrantów

KNP Rzeszów zbiera podpisy pod referendum dot. imigrantów

652
0
PODZIEL SIĘ
Działacze ugrupowań wolnościowych uważają, że w kwestii przyjmowania uchodźców powinni wypowiedzieć się mieszkańcy Rzeszowa. To odpowiedź na działania prezydenta Tadeusza Ferenca, który podpisał deklarację ws. migrantów. Kongres Nowej Prawicy oraz Partia Wolność liczą, że uda im się zebrać ok. 13 tys. podpisów.

Kongres Nowej Prawicy już od dłuższego czasu sprzeciwia się przyjmowaniu przez Polskę kwot imigrantów, które zostały narzucone przez Unię Europejska. Czarę goryczy przelała podpisana przez Tadeusza Ferenca prezydenta Rzeszowa deklaracja ws. migrantów. Ugrupowania prawicowe zaczęły protestować. – Prezydent Ferenc stwierdził, że ci, którzy są przeciwko przyjmowaniu imigrantów to „tumani” – wyjaśnia Łukasz Belter z Kongresu Nowej Prawicy.

– Prosimy mieszkańców o podpis pod samą inicjatywą przeprowadzenia referendum. To nie jest jeszcze wyrażenie opinii. Musimy zebrać 10 proc. podpisów od wszystkich uprawnionych do głosowania mieszkańców. Wyliczyliśmy, że jest to ok. 13 tys. osób – dodaje Belter. Wiceprezes KNP podkreśla, że jest duży rozdźwięk wśród mieszkańców. Jedni chętnie składają swoje podpisy, inni atakują ich za sam pomysł.

Tu linki do relacji prasowych:
http://rzeszow.onet.pl/rzeszow-knp-i-wolnosc-chca-referendum-ws-przyjmowania-uchodzcow/ctwnyb4

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,22154314,planowane-referendum-w-sprawie-uchodzcow-juz-budzi-emocje.html?disableRedirects=true

BRAK KOMENTARZY