KNP popiera apel CMWP Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich o przywrócenie wydawania jednorazowych kart...

KNP popiera apel CMWP Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich o przywrócenie wydawania jednorazowych kart wstępu do Sejmu dla dziennikarzy

661
0
PODZIEL SIĘ

OŚWIADCZENIE
Kongres Nowej Prawicy w pełni popiera słuszny apel CMWP Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich o przywrócenie wydawania jednorazowych kart wstępu do Sejmu dla wszystkich dziennikarzy. Jest prawdą stwierdzenie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, że prowadzenie „działań utrudniających wzajemne kontakty dziennikarzy i parlamentarzystów może przerodzić się w naruszenie zasady wolności prasy, słowa, wyrażania poglądów i prawa do społecznie pożądanej krytyki i w konsekwencji stać się naruszeniem prawa obywateli do uzyskania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne.”

Kierując się tą przesłanką i prawem obywateli do znajomości stanowisk różnych opcji polskiej sceny politycznej Kongres Nowej Prawicy jako partia polityczna posiadająca w swoich szeregach europosłów, a także byłych posłów na Sejm RP jednocześnie zwraca się się z apelem do dziennikarzy i redakcji o prezentowanie na ich łamach stanowiska i poglądów naszej partii.

Jako partia konserwatywno-liberalna rozumiemy oczywiście prawo prywatnych nadawców i wydawców do prowadzenia własnej polityki wydawniczej chociaż zamilczanie konkretnych ugrupowań i poglądów może właśnie „przerodzić się w naruszenie zasady wolności prasy, słowa, wyrażania poglądów …”.

Natomiast w przypadku nadawców publicznych takich jak TVP i Polskie Radio prowadzenie takiej polityki zamilczania naszego ugrupowania, co ma miejsce od kilku lat jest oczywistym pogwałceniem zasady misji publicznej jaką do spełnienia mają właśnie ci nadawcy. A art. 54 Konstytucji RP, „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji” ma w tym przypadku szczególne uzasadnienie.

Za Zarząd Kongresu Nowej Prawicy
Leszek Samborski
Sekretarz Generalny

Apel CMWP SDP o przywrócenie wydawania jednorazowych kart wstępu do Sejmu dla wszystkich dziennikarzy

BRAK KOMENTARZY