KNP poleca – Wybierz nowe książki instytutu Misesa

KNP poleca – Wybierz nowe książki instytutu Misesa

1437
19
PODZIEL SIĘ

Hayek, Garrison, McCloskey? A może Huemer? Zdecyduj, co następne znajdzie się w twojej biblioteczce książek Instytutu Misesa. Zbieramy fundusze na nowe książki, które zostaną wydane w 2017 r. Tym razem to darczyńcy zadecydują, które z tytułów znajdą się jako pierwsze na półkach sklepowych. Każde uzbierane 10 000 zł umożliwi nam rozpoczęcie prac nad jedną książką. Im więcej wpłat na dany tytuł, tym wyżej w naszej wydawniczej kolejce. Pomóż nam zdecydować, zagłosuj i otrzymaj darmowy egzemplarz wybranej książki.

Kim jesteśmy?

Instytut Edukacji Ekonomicznej im. L. von Misesa jest niezależnym, apolitycznym i utrzymywanym z dobrowolnych darowizn ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii i dorobku klasycznego liberalizmu. Wydajemy książki – dotychczas siedemnaście tytułów, m.in. Ludzkie działanie L. von Misesa, a ostatnio: Niepoprawny politycznie przewodnik po kapitalizmie. Murphy’ego. Dwie nasze książki możecie ściągnąć za darmo z naszej strony: Wielki kryzys w Ameryce M. N. Rothbarda i Socjalizm, rachunek ekonomiczny i funkcja przedsiębiorcza Jesúsa Huerty de Soto. Prowadzimy Lekcje Ekonomii dla Młodzieży i przygotowujemy podręcznik do nauki podstaw przedsiębiorczości Wolna przedsiębiorczość. Nasze działania szerzej opisujemy na stronie internetowej mises.pl, informacji udziela także Anna Gruhn, koordynator projektu (anna(dot)gruhn(at)mises(dot)pl).

Dlaczego zbieramy na książki?

Chcemy wydawać kolejne tytuły, jednak jako organizacja utrzymująca się jedynie z dobrowolnych darowizn od osób prywatnych i firm potrzebujemy sfinansować koszty początkowe prac wydawniczych np. wykupienie praw do tłumaczenia oraz koszty samego tłumaczenia. Chcemy też naszym darczyńcom dać możliwość wyboru tytułów, które chcieliby przeczytać i znaleźć na swojej półce.

Ile kosztuje wydanie książek?

40 000 (czyli ok. 10 000 na jeden tytuł) to szacunkowy koszt rozpoczęcia prac wydawniczych nad czterema książkami. To koszt wykupu praw do tłumaczenia albo samego tłumaczenia. Pozostałe koszty (redakcję, projekt graficzny, skład itp.) sfinansujemy ze sprzedaży danego tytułu.

Co zyskuję, wspierając projekt?

Wybierasz książki, które wydamy w 2017 r. Zostajesz też mecenasem wydania książki i otrzymujesz książkę darmowy egzemplarz książki, na dodatek w niższej cenie, niż ta po której będziemy ją sprzedawać. W naszym standardowym programie mecenatu musisz wpłacić znacznie większą kwotę, aby otrzymać darmowy egzemplarz.  Wszystkie osoby, które nas wesprą, otrzymają podziękowania za wsparcie, a ich nazwiska (za ich zgodą) zostaną opublikowane na liście mecenasów wydania na stronie Instytutu.

Jak wybieram dany tytuł?

To proste, głosujesz, wybierając nagrodę (jeden z czterech tytułów).

Które z książek zostaną wydane jako pierwsze?

Te, na które uzbieramy najwięcej pieniędzy, czyli minimalną kwotę, która pozwoli nam na rozpoczęcie prac. Jeśli na dany tytuł nie uzbieramy wymaganej kwoty, to zebrane środki zostaną rozdzielone między inne tytuły, które bardziej się Wam spodobały.

Co zrobić, aby zagłosować?

Wybierz nagrodę i wpłać pieniądze:

– 50 zł albo więcej, jeśli chcesz otrzymać drukowany egzemplarz;

– 80 zł albo więcej, jeśli chcesz otrzymać drukowany egzemplarz i e-book.

Nie mogę się zdecydować – czy mogę wybrać więcej niż jeden tytuł?

Oczywiście! Przy kolejnej wpłacie po prostu wybierz inny tytuł.

Wybrana przeze mnie książka nie zostanie wydana – co stanie się z moją nagrodą?

Możesz wybrać któryś z pozostałych tytułów, które wydamy. Środki zebrane na tytuł, który nie zostanie wydany, zostaną wykorzystane do przygotowania pozostałych książek.

Co jeśli uda się zebrać kwotę wymaganą do wydania wszystkich czterech książek?

To świetna wiadomość. Wydamy je wszystkie – o kolejności wydania zadecyduje to, na które najszybciej uzbieraliśmy fundusze.

Jak wspomóc? Więcej szczegółów pod tym linkiem.

19 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ