Medialne echa piątkowej konferencji grupy ENW w Wieliczce

Medialne echa piątkowej konferencji grupy ENW w Wieliczce

1175
26
PODZIEL SIĘ

Oto kilka akapitów z doniesień prasowych dotyczących konferencji grupy Europy Narodów i Wolności, która odbyła się w piątek 19.02.2016 roku w Wieliczce.

Michał Marusik, eurodeputowany i prezes Kongresu Nowej Prawicy, podkreślił chrześcijańskie fundamenty kultury europejskiej. Chrześcijanie wyszli z katakumb i nauczając całą Europę, to na tych podwalinach powstała Europa. – Europa jest regionem, który przeżywa regres, który przegrywa – powiedział Marusik. Według niego Polska musi zrozumieć graczy polityki międzynarodowej i zacząć uczyć się na błędach Słowian południowych. – Wolni i bezpieczni obywatele w wolnym i bezpiecznym kraju – skonkludował Marusik.

Sytuacje gospodarczą Chin przedstawił poseł na Sejm RP Jacek Wilk. Podkreślił, że Chiny są zmuszone do zagwarantowania swoim obywatelom 15 mln miejsc pracy rocznie co wpływa motywującą na polityków. Zauważył, że Chiny umarzając dług Zimbabwe umacniają swoją pozycję w Afryce. Juan stał się jedną z walut, którą rozliczne są transakcje publiczne w tym kraju. Polska ma także szanse zyskać na stosunkach gospodarczych z Państwem Środka dzięki projektowi Nowego Jedwabnego Szlaku, wykorzystując swoje położenie geograficzne.

Jednym z najciekawszych wystąpień zaprezentował włoski ekonomista Claudio Borghi. Podkreślił, że w Europie podbój krajów nie odbywa się za pomocą konwencjonalnych metod militarnych, a raczej przy pomocy środków ekonomicznych. – Można wyciągnąć oszczędności słabszego kraju przez istniejący system – powiedział. Według niego, należy utrzymać waluty narodowe, bo one gwarantują pełną suwerenność państwa.

Claudio Borgio stwierdził, że obecnie Niemcy prowadzą agresywną politykę ekonomiczną. Merkel chce wykorzystać emigrantów do obniżenia kosztów produkcji, zwiększenia konkurencyjności produktów niemieckich i utrzymania dodatniego bilansu handlowego. Inne kraje również muszą obniżać ceny swoich produktów co zwiększa ich deficyt budżetowy, który muszą pokryć zaciągając kredyty. Niemcy chcą zniszczyć gospodarki państw członkowskich UE, za pomocą emigrantów i euro. – Musimy pozbyć się dyktatury jednej waluty – powiedział Borghio.”

Więcej na: http://www.pch24.pl/nie-ma-narodu-europejskiego–jest-europa-narodow—-konferencja-w-kopalni-w-wieliczce,41372,i.html#ixzz414wmb09W

26 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ