Zbigniew Jarząbek (KNP) na konferencji ENF w Rumunii – relacja

Zbigniew Jarząbek (KNP) na konferencji ENF w Rumunii – relacja

1575
46
PODZIEL SIĘ

16 kwietnia 2016 roku w mieście Sinaia, leżącym w centralnej części Rumunii, odbyła się kolejna konferencja z serii spotkań organizowanych przez Ruch na rzecz Europy Narodów i Wolności.

Na zaproszenie rumuńskiego eurodeputowanego Laurentiu Rebegi odpowiedziała między innymi Przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego pani Marine Le Pen. Na konferencji, której temat brzmiał „Nasza Europa – Europa Narodów” swoje wystąpienia zaprezentowali także inni posłowie do Parlamentu Europejskiego – Edouard Ferrrand i Ludovic de Danne (Francja), Riccardo Molinari (Włochy), Tomio Okamura i Radim Fiala (Czechy), Marcel de Graaff (Czechy) oraz Franz Obermayr (Austria). Wśród prelegentów był także Zbigniew Jarząbek, Prezes Regionu Dolnośląskiego Kongresu Nowej Prawicy. Odniósł się do sytuacji przedsiębiorców w Europie:


Obecna Europa została opanowana przez raka biurokracji, który marnotrawi zasoby Europejczyków. Jeżeli chcemy, by nasze Narody rozwijały i bogaciły się, potrzebujemy wolności gospodarczej, która niczym świeże powietrze, ożywi drzemiący w nas potencjał.

 

Zapewne wielu z Państwa, pamięta jeszcze te czasy, w których o kierunkach rozwoju gospodarczego w naszej części Europy decydowano w Moskwie, próbując w sposób centralny doprowadzić plany na każde stanowisko pracy, określając ich ilość i zapotrzebowanie. Dziś biurokracja brukselska stosuje podobne mechanizmy, w postaci dyrektyw, regulacji, kwot produkcyjnych czy dotacji. A przecież doskonale zdajemy sobie sprawę, że bogactwo pochodzi z ciężkiej, efektywnej i potrzebnej innym pracy. To dzięki nieograniczanej barierami biurokratycznymi produkcji i swobodnej wymianie handlowej, tworzone są miejsca pracy. To wolna, uczciwa konkurencja między przedsiębiorcami gwarantuje pracownikom dobre wynagrodzenie. Jako przedsiębiorca, zmuszony jestem zabiegać o dobrych pracowników, inaczej moja firma nie będzie się rozwijać.

Jeżeli chcemy dać Europejczykom pracę, musimy dać im wolność gospodarowania, musimy odblokować ich potencjał, musimy pozwolić ludziom bogacić się, pozwolić rozwinąć się przedsiębiorczości.

Poruszono także temat rozchwiania kulturowego Europy, imigrantów oraz rozrostu instytucjonalnego Unii Europejskiej.

Poniżej kilka zdjęć z wystąpienia pana Zbigniewa Jarząbka.
image2 image1 image3

46 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ